Koronaviruksen (covid-19) vaikutus ajo-opetukseen

Päivitetty: 16.9.2021

Ajo-opetus

Kiinnitämme Antin Autokoululla erityistä huomiota autojen siisteyteen ja hygieniaan. Ennen ajotuntia puhdistamme ratin, kaikki hallintalaitteet sekä muut kosketuspinnat. Sekä oppilaan että opettajan on huolehdittava hyvästä käsihygieniasta ennen ajotunnin alkamista. Jos haluat käyttää ajotunnilla kasvomaskia, niin tuothan oman mukanasi.

Ajotunnit oikealla autolla ja simulaattoreilla jatkuvat normaaliin tapaan, mutta tähän voi tulla pikaisia muutoksia ja niistä ilmoitellaan teille välittömästi.

Jos tunnet flunssan oireita, olet mahdollisesti altistunut koronavirukselle jossain yhteydessä, tai käynyt esim. ulkomailla ja yleisten ohjeistusten mukaan sinun tulee jäädä karanteeniin niin olethan välittömästi yhteydessä asiakaspalveluumme, jotta voimme perua ajotunnit.

Opettajamme eivät kättele oppilaita, flunssan oireita huomatessaan henkilökuntamme jää kotiin ja ajotunnit joudutaan tällöin valitettavasti perumaan.

Teoriaopetus

Kaikki teoriaopetus tapahtuu etänä netissä.

Kysyttävää?

Asiakaspalvelumme auttaa sinua normaaliin tapaan sähköpostilla, puhelimitse.